Wisła na weekend

Wisła to znana miejscowość uzdrowiskowa i rekreacyjna. Jest to spokojne miejsce, gdzie można wypocząć zarówno w parze, jak i z dziećmi, a okoliczne atrakcje nie pozwolą się nudzić. Wisła jest atrakcyjna dla turystów zarówno w letnich miesiącach, jak i w zimie.

Z czego jest znana Wisła?

Ta piękna miejscowość w Beskidzie Śląskim, ma dużo do zaoferowania. Są to nowoczesne stoki narciarskie i ciekawe szlaki turystyczne, a także piękne widoki i upragniony spokój. Nie bez powodu Wisła jest nazywana Perłą Beskidu Śląskiego, jako najbardziej znane uzdrowisko na Śląsku.

Co ważne, już pierwsze atrakcje kryje w sobie centrum miasta, jako swoista wizytówka tej miejscowości. Na samym rynku można zobaczyć pomniki polskich narciarzy, bo Wisła jest kolebką narciarstwa. Nieopodal znajduje się również tak zwany Zabytkowy Park Przygód, czyli 10 mini budowli dla dzieci, znajdujących się na trasie spacerowej. Budowle są podświetlone i przedstawiają znane zabytki z innych miast na przykład Wawel w Krakowie czy Zamek Królewski w Warszawie. Kolejna atrakcja w centrum to Pałacyk Myśliwski Habsburgów, piękna drewniana ozdoba, wzniesiona przez arcyksięcia Fryderyka Habsburga. Obecnie jest on siedzibą PTTK w Wiśle. Warto również wspomnieć o Alei Gwiazd Sportu, która znajduje się na głównym deptaku i upamiętnia wybitnych sportowców jak Adam Małysz czy Apoloniusz Tajner.

Jakie noclegi oferuje Wisła?

Oferta noclegowa w Wiśle jest bardzo różnorodna i rozsądna cenowo. Można tam znaleźć zarówno domki letniskowe, jak i przystępne cenowo zwykłe apartamenty. Dla wymagających turystów, idealne będą resorty i hotele SPA, o wysokim standardzie i doskonałej obsłudze. Prywatne apartamenty oferują wysoką jakość dla turystów, jak i dla całych rodzin. W Wiśle można znaleźć atrakcyjne noclegi o każdej porze roku, bo jest to miejscowość nastawiona na turystów. Można ich szukać wcześniej, z wyprzedzeniem, ale też szukać ich na miejscu, w zależności czy lubi się planowany czy spontaniczny wyjazd. Baza noclegowa jest tak duża i zróżnicowana, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Apartamenty w Wiśle to świetny wybór zarówno na krótsze jak i dłuższe pobyty. Szczególnie warto rezerwować nocleg w apartamentach podczas wyjazdów z rodziną, kiedy zależy nam na komfortowym pobycie i wypoczynku. Apartamenty wyposażone są we wszelkie udogodnienia, do których przyzwyczajeni jesteśmy z własnych mieszkań. Właśnie dlatego tak wiele osób szukając noclegu, najpierw przegląda dostępne apartamenty.

Popularne noclegi w Wiśle

  • Willa Cyprys, Willowa 22a – Wisła (tel: 33 855 11 61)
  • Pokoje gościnne Lawenda, ul. 11-go listopada 2a – Wisła (tel: 505 018 207)
  • Hotel Arka Spa, Świerkowa 8 – Wisła (tel: 505 704 441)
  • Dom Gościnny Słoneczny Stok, Towarowa 12a – Wisła, (tel: 694 769 100)
  • Propozycje wypoczynku z kategorii: Noclegi Wisła
Widok na góry z Willi Cyprys

Co jeszcze warto zobaczyć w Wiśle?

Na pewno Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle jest warty uwagi. Odzyskał on swoją renomę za czasów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. W części górnej Prezydent wypoczywa i przyjmuje gości, a w części dolnej znajdują się część hotelowa i konferencyjna. Dla osób, które chcą poznać trochę historii Wisły, warto odwiedzić Muzeum Beskidzkie w Wiśle. Znajduje się ono w samym centrum miejscowości, w budynku dawnej karczmy z 1794 roku. Można tam przyjrzeć się bliżej historii tego regionu i zobaczyć tradycyjną izbę góralską i dawne sprzęty domowe. Kawałek historii Wisły to gratka nie tylko dla miłośników tej miejscowości, ale inspiracji śląskich. Tematyczne wystawy czasowe, gdzie są rzeźby i obrazy, również będą atrakcją do obejrzenia.

Muzeum Beskidzkie w Wiśle

Dworzec Kolejowy w Wiśle trzeba koniecznie zobaczyć, bo jest to piękny zabytkowy budynek, gdzie w jednej części znajduje się Restauracja Browar Wisła, a w drugiej miejsce do przesiadek i informacja turystyczna.

Atrakcje sportowe w Wiśle

Przede wszystkim Wisła to kolebka narciarstwa. Kilkadziesiąt stoków narciarskich i ciekawe trasy narciarskie, szkółki narciarskie i wyciągi mówią same za siebie. Wisła Malinka może pochwalić się między innymi skocznią narciarską imieniem Adama Małysza, gdzie regularnie odbywają się zawody Pucharu Świata. Wisła jest wprost kojarzona ze skoczkiem Adamem Małyszek i falą jego sukcesów. Pozostałe skocznie to kompleks skoczni narciarskich w Wiśle Centrum i skocznia K-65 Wisła Łabajów. Jeśli chodzi o inne atrakcje sportowe to są to baseny, korty tenisowe, wyciągi krzesełkowe i orczykowe. Z uroków przyrody trzeba wymienić zjawiskowe wodospady i urocze Jezioro Czerniańskie. Jeśli chodzi o dzieci, to z pewnością atrakcją będzie kolejka linowa na Czantorię, gdzie można wjechać na szczyt góry w otoczeniu pięknych widoków i wrażeń na wysokości.

Wisła to miejscowość, gdzie zdecydowanie warto się wybrać w celach turystycznych i sportowych.

Miejsce, które warto odwiedzić: Informacja Turystyczna w Wiśle