Atrakcje w Beskidach – miejsca dla każdego

Polskie góry są różnorodne i mają wiele walorów turystycznych.

Zdaniem wielu Beskidy to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce. Rozciągając się od Czech po Ukrainę, zaoferować mogą całą masę atrakcji dla każdego miłośnika przyrody. Jednym z najciekawszych regionów w tym pasie przynależącym do łańcucha Karpat są Gorce, leżące w Beskidach Zachodnich.

Wyjątkowy Park Narodowy

Na począktu warto zaznaczyć, że na terenie Gorców znajduje się jeden z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce. Gorczański Park Narodowy – bo o nim mowa – każdego roku przyciąga tysiące turystów z całej Polski.

Początkujących z pewnością ucieszy wiadomość, że Gorce ze względu na swoje niewymagające ukształtowania sprawdzą się zarówno jako miejsce turystyki pieszej, jak i rowerowej. Dzięki czemu są świetnym pomysłem na spędzenie urlopu w górach

Teren obfituje w różnorodne atrakcje. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć można aż kilkadziesiąt szlaków turystyki pieszej, spacerowej, konnej czy też rowerowej. Pasmo charakteryzuje się świetnym zapleczem turystycznym, dzięki czemu w okolicy znaleźć można wiele miejsc przyjaznych turystom.

Atrakcje w rejonie Gorczańskiego Parku Narodowego nie sprowadzają się jedynie do samej przyrody. Gorce położone są obok stolicy Podhala – Nowego Targu. Ze względu na swoją mniejszą popularność od Zakopanego może świetnie sprawdzić się jako doskonała baza wypadowa – i to zarówno w rejon Beskidów, jak i w dalej położone Tatry. Jest w czym wybierać – atrakcji z pewnością nie zabraknie!